Бачення українців окремих аспектів стосунків чоловіків та жінок
Назад
Бачення українців окремих аспектів стосунків чоловіків та жінок
12.02.2016

Дослідження окремих аспектів стосунків чоловіків та жінок

До Дня всіх закоханих, пропонуємо ознайомитися з баченням українців окремих аспектів стосунків чоловіків та жінок. Отже:

  • Третина чоловіків і тільки кожна п’ята жінка вважають, що «справжній чоловік не повинен показувати свої почуття». Тезу частіше поділяють люди середнього та старшого віку, як правило, одружені, частіше в селах, ніж у містах. Найбільш консервативним у даному питанні виявився Захід, де майже 40% респондентів погодились з тезою, що справжній чоловік не повинен показувати свої почуття; для прикладу, в Центрі та на Сході таких вдвічі менше. Більш відкриті у питанні вираження своїх почуттів люди з вищим рівнем освіти, молодь, люди, які перебувають у громадянському шлюбі та розлучені.
  • Лише близько 20% чоловіків і жінок вважають, що «жінка не повинна проявляти сексуальну ініціативу». При цьому, одружені люди (або ті, хто мали досвід шлюбу в минулому) більше схильні підтримувати даний підхід порівняно з неодруженими людьми. Чим вищий рівень фінансового благополуччя людей, тим толерантніші вони до питань сексуальних стосунків. Цілком закономірно, що старші люди, будучи більш традиційними і консервативними у своїх переконаннях, схильні підтримувати дану гіпотезу більше, ніж люди молодого і середнього віку.
  • 55% чоловіків та 49% жінок згодні з тим, що «для чоловіків секс більш важливий, ніж для жінок». При цьому, найбільше схильні до схвалення даної тези неодружені люди та ті, хто перебуває у громадянському шлюбі. При цьому особливої різниці у поглядах різних вікових груп не виявлено.
  • Майже 60% жінок вважають, що «нічого поганого немає в тому, що дружина привертає до себе увагу інших чоловiкiв». При цьому, майже половина чоловіків погодились з даним твердженням.
  • Водночас майже 60% чоловіків вважають, що «нічого поганого немає в тому, що чоловік звертає увагу на інших жінок, крім дружини». Жінки виявились значно критичнішими у своїх оцінках – лише 38% погодились з даним твердженням.
  • Чим молодші респонденти, чим вища їхня освіта, тим ліберальніші їх погляди щодо допустимої свободи як жінок, так і чоловіків. Найбільш ліберальні погляди у парах, які перебувають у громадянському шлюбі. У селах значно консервативніші погляди з даного питання, ніж у містах, і це більш характерно для Західної та Центральної України.

Дослідження проведене Інформаційно-аналітичним центром «RATING Pro» за результатами національного опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Протягом 1-6 жовтня 2015 року опитано 1800 респондентів. Помилка репрезентативності: не більше 2,4%.
 

Зв’яжіться з нами
Зв’яжіться з нами
Контактний телефон
Електронна адреса
Ми у соцмережах
Напишіть нам